Spořilov startuje 26.3. v 8 ráno.

Po dvou podivných, zmatených a neradostných rocích 2020 a 2021, dokončujeme přípravu letošní sezóny. Víme již, že Spořilovské farmářské trhy 2022 začnou na Roztylském náměstí v sobotu 26. března v 8 ráno. A také víme, že většina prodejců má chuť jezdit na Spořilov dál, a že je to tady baví, protože jsou tady fajn lidi a hodně se tady prodává. A taky proto, že je tu něco tajemného pod zemí co vám hned po příjezdu roztáhne rty do úsměvu a člověka to nabíjí něčím nehmotně příjemným. Citliví lidé to cítí a říkají tomu „genius loci“. Spořilov je prostě  jedním z míst na Zemi, kde se lidé cítí dobře bez důvodu. Proč ? Hmm, to nikdo neví, a kdo ví, nepoví 🙂

Aby tady na Roztylském náměstí dál fungovala atmosféra pospolitosti  a přátelského sousedského setkávání budeme pro vás připravovat kromě trhu i program u kterého byste se bavili a nebo jen tak mohli posedět, vypít si kávu či skleničku. Budeme hrát hudbu, která je příjemná, budeme dělat akce pro děti, budeme společně vařit, a  za účasti expertů si povídat o plodinách, o potravinách a o jejich zpracování. Společně s neziskovkou Slow Food, chceme pro vás připravovat akce, které budou zajímavé poznáním i  chutí při ochutnávkách. Budeme se prostě snažit, abychom až do prosince měli důvod se těšit na každou sobotu.

Představujeme si, že letos se snad ta podivná pandemie – nepandemie zvolní a zklidní a my si na trzích budeme užívat nákupy i slunce, louky kolem trhů s fontánou a vzácnými dřevinami a výhled na domečky a oblohu. Že nám nezavedou modré zóny a budeme moci parkovat u trhu a nákupy si v klidu odvézt domů. Že se vrátíme o tři roky zpět a v Eurece si budeme dávat dobrý oběd a na kafe si skočíme na zahrádku Máma Bond.

Asi se pokusíme uspořádat aspoň dvě nebo tři akce na sobotní  odpoledne. Možná budou o italském jídle, o netradičním setkání s českým pivem, a možná o loučení se starým rokem.  Děláme na tom.

Snad získáme grant Městské části Praha 4 abychom na nějaký program měli „love“, možná vás přesvědčíme, že i v létě je na Spořilově krásně a trochu menší letní trh je pro vás to pravé ořechové aniž byste museli jet o víkendu na chatu či na celé prázdniny k moři. Že doma je krásně a na Spořilově nejlíp.

Tak už dost řečí, je čas se těšit na konec března, a pak na další měsíce až do prosince. Už se těšíte….?